Co może oznaczać podwójne widzenie u 28-latki?

Dzień dobry. Niedawno doznałam niezbyt fajnego objawu. Otóż przez chwilę miałam podwójne widzenie. Czułam jakby gałki oczne mi zesztywniały i nastąpił zez. Przeraziłam się, ale po uspokojeniu i w końcu po przetarciu oczu podwójne widzenie zniknęło. Dodam, że patrząc w dół widziałam normalnie. Całe to zdarzenie nastąpiło podczas patrzenia się w telefon, można powiedzieć w dziwnej pozycji, dodatkowo mam krzywy kręgosłup i bóle w szyi. Niestety ostatnie tygodnie tak wyglądały, że godzinami wpatrywalam się telefon. Byłam u neurologa, który nic złego nie widział, robiłam również rtg kręgosłupa szyjnego, wyszło, że mam zniesienie lordozy z tendencją do wtórnej kyfozy. Czeka mnie jeszcze wizyta u okulisty. Co mi może dolegać? Jestem 10 miesięcy po porodzie.

Witam! Podwójne widzenie może pojawić się po zmęczeniu, niewyspaniu, w sytuacjach stresowych itp. w pełni zdrowia. Musi Pani nieco skorygować swoje zwyczaje i więcej czasu spędzać poza światem elektronicznym - uratuje Pani swoje oczy i kręgosłup. W miarę możliwości utrzymać aktywność fizyczną, wskazana gimnastyka i fachowa rehabilitacja kręgosłupa (całość). Zdecydowanie ograniczyć patrzenie w ekraniki i ekrany. Powodzenia W. Łuczkowski.