Co może oznaczać taki spadek FSH w fazie owulacyjnej i taki stosunek LH do FSH?

Witam, Robiłam badania hormonów w 3dc Faza folikularna: FSH-5,3mlU/ml ( norma 3,5-12,5), LH – 8,96 (norma 2,4-12,6), Estradiol- 33,06 (norma 12,5-166). A następnie 2 dni przed owulacją Faza owulacyjna: FSH-3,8 (norma 4,7-21,5), LH-12,07(norma 14,0-95,6), Estradiol-252,0( norma85,5-498) . Przy czym wystąpiło pęknięcie pęcherzyka Graffa w przewidywanym terminie. Co może oznaczać taki spadek FSH w fazie owulacyjnej i taki stosunek LH do FSH?

Lek. Tomasz Budlewski

2 dni przed owulacją to nadal jest faza folikularna i normy dla tego badania powinny byc brane pod uwagę. proponuję udąc sie do lekarza ginekologa.