Co może oznaczać uwypuklenie na podniebiebieniu?

Witam, Mam 27 lat. Jakieś 3 tygodnie temu poczułem na podniebieniu małą górkę, taką, która pod palcem nie była w ogóle wyczuwalna. Od tamtej pory cały czas sprawdzałem językiem to uwypuklenie i zauważyłem, że zaczęło się ono zwiększać. Nie wiem czy nadal ono rośnie, ale teraz jest już wyczuwalne palcem (pod palcem jakby twarde, pod naciskiem języka jakby się ugina). Jest jaśniejsze trochę niż podniebienie. Przesyłam zdjęcie (https://iv.pl/images/41785899258977474509.jpg). Strasznie się martwię, bo naczytałem się o rakach (chociaż z drugiej strony znalazłem też informację, że rak podniebienia dotyka 0,1-0,3 osób na 100 tys. więc szansa zachorowania jest mała, aczkolwiek jest). Co to może być? Wydaje mi się, że ciemniejsza obwódka jest rano mniejsza (może pojawia się bardziej od sprawdzania tego językiem?). Obok mam kompletnie zepsutą szóstkę. Czy to możliwe, że to od tego? Proszę o radę. Dodam na koniec, że od kilku lat choruję na nerwicę. Miesiąc temu robiłem badania na mocz, amylazę w moczu, OB, kreatyninę i jeszcze jakieś 2 rzeczy, bo źle się czułem z powodów żołądkowych (myślałem o raku trzustki) i wszystko było ok.

Lek. Michał Lenard

Zmiana może mieć związek z nieleczonym zębem, konieczna będzie wizyta u stomatologa. Pozdrawiam!