W jaki sposób pozbyć się takich zmian na języku?

Witam Od dłuższego czasu zmagam się z problemem poparzeń na języku. Czy jest to zwykłe poparzenie? Czy może potworzyły się jakieś inne rzeczy typu nadżerka? Czym to leczyć? Przyznaje się że pale papierosy typu IQOS czyli podgrzewanie tytoniu. Na początku nie miałam takich objawów a po jakimś roku palenia zaczęło coś takiego powstawać na języku. Piecze mnie to i chwilami trochę boli. W linku przesyłam zdjęcie. https://zapodaj.net/images/5114825dbaad8.jpg Monika

Na początku sugeruję oznaczenie morfologii, żelaza oraz witaminy B12 - zmiany w strukturze powierzchownej języka często są objawem lub zwiastunem niedokrwistości. Dodatkowo musi Pani zaprzestać używania tytoniu, chociaż na kilka dni, żeby wykluczyć związek przyczynowy, między podgrzewaniem, a zmianami. Ponadto sugeruję konsultację laryngologiczną.