Piercing w języku a problemy ze zdrowiem

W listopadzie skonczylam 18 lat. Bardzo bym chciala dac przebic sobie jezyk, marzy mi sie piercing w jezyku. Jest to w modzie. Zanim to zrobie chcialabym sie upewnić, czy jest to bezpieczne dla zdrowia jamy ustnej. W pracy duzo mówie po polsku, angielsku, francusku. Czy przebity jezyk moze spowodowac trudności z wymawianiem? Czy dziura w jezyku moze spowodować utrate smaku. Mam pewne obawy. Prosze o pomoc.

Odnosząc się do kwestii stomatologicznych, piercing niestety nie jest korzystny dla zdrowia jamy ustnej. Powód jest prosty - osadzony w języku kolczyk sprzyja uszkodzeniom zębów, może dojść m.in. do pęknięcia lub uszczerbienia zęba. Co więcej, charakterystycznym objawem u osób z tym typem biżuterii jest trójkątny ubytek między jedynkami, który powstaje w konsekwencji ścierania się szkliwa zębowego. Kolczyk w języku może też prowadzić do recesji dziąseł. Decyzja należy jednak do Pani. Odnośnie problemów z wymową, mogą pojawić się w pierwszych dniach po zabiegu.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl