Biały nalot na języku i nieświeży oddech

mam biały na lot na języku mega nie świeży oddech choć dbam o chigienę jamy ustej nie moge się pozbyć nieświeżego uczucia w ustach. Chciał bym to zkotrolować . Jaki specjalista się tym zajumuje (biały nalot na języku)

Pytanie czy nieświeży oddech pochodzi tylko z grzybicy języka?, czy z żołądka.? Proponowałbym udać się do lekarza rodzinnego. Wspólnie ustalicie przyczynę fetor ex ore. Być może wskazana będzie wizyta u gastroenterologa i wykonanie gastroskopii. Biały nalot na języku najlepiej ścierać mechanicznie szczoteczką elektryczna z trójkątną nasadką. Jeżeli biały problem będzie nawracał proponuje wykonać badania z krwi, w tym także w kierunku wirusa HIV.
pozdrawiam,