Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieświeży oddech i biały nalot na języku a objawy Candidy

Od kilku dobrych lat zauważyłam u siebie nieświeży oddech, który nie znika po umyciu zębów i starannemu wypłukaniu jamy ustnej płynem. Na języku utrzymuje się biały nalot, który powoduje, że ślina robi się gęsta o nieprzyjemnym zapachu. Przypadłość nasila się po zjedzeniu czegoś słodkiego, wypiciu słodkiego soku itp. Dodam, że kiedyś miałam problemy żołądkowe i podczas gastroskopii wykryto mi helicobakter pyroli - wyleczono. Bardzo dużo czytałam na temat Candidii, czy moge mieć jej objawy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Koblacja - zabieg

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Kilka lat do długo. Czy była Pani z tym problemem u stomatologa?
Staranne szczotkowanie zębów nie wystarczy aby zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Niezbędna jest nitka dentystyczna którą usuwamy zanieczyszczenia z przestrzeni pomiędzy zębami. Ważne jest też dokładne czyszczenie języka z osadów zebranych pomiędzy brodawkami. Stosujemy do tego celu specjalne szczoteczki lub skrobaczki do języka. Proponuję zacząć od tego.
Ważna jest konsultacja specjalistyczna aby ocenić stan zębów i dziąseł. Nieświeży oddech może też być spowodowany próchnicą i stanem zapalnym dziąsła.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Wszystko wskazuje na to, że ma Pani grzybicę , szczególnie że objawy nasilają się po słodyczach. Konieczna wizyta u lekarza, wykonanie wymazu z języka i posiewu oraz wdrożeniu leczenia. Proszę pamiętać również podczas higieny j. ustnej o czyszczeniu języka, oraz ograniczeniu słodkich rzeczy. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Może być , ale njpradopodobniej ma Pani problem z przyzębiem , wymaga to diagnostyki w gabinecie i leczenia choroby przyzębia.
Naloty na języku i błonie śluzowej mogą być również objawami chorób ogólnoustrojowych , także najrozsądniej byłoby się jak najszybciej zająć się tym problemem , np chorób metabolicznych , w tym cukrzycy.
Proszę zwrócić sie do swojego lekarza stomatologa i na wszelki wypadek lekarza rodzinnego w celu zrobienia podstawowych badań,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy