Dlaczego moje ciało tak nieładnie pachnie?

Dzień dobry, Od miesiąca zauważam u siebie dziwny zapach ciała. Jest to zapach potu, moczu oraz zapach z ust. Zapach przypomina zgniłe jajka, coś metalicznego. Ciężko sprecyzować tą woń. Ponad to zdziwiła mnie sytuacja kiedy wzięłam jajko sadzone do ust i momentalnie cały smród kwaśność pojawiła się w ustach(prawie zwymiotowałam). Zapach nie znika po kąpieli czy zmianie ubrania czy zmianie produktów do mycia, utrzymuje się mimo tego. Nie zazywam żadnych leków itp. Nie miałam nigdy tego typu problemu. Zapach jest nie do wytrzymania. Co to może być? Jakie badania najlepiej wykonać żeby to zdiagnozować? Czy może mieć to powiązanie ze szczepionką przeciw Covid, bo zmiany zapachu zauważyłam jakoś po 3 tygodniach od pierwszej dawki, a po drugiej mam wrażenie że nasiliły się. Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią stan może być spowodowany przez wiele czynników. Po pierwsze, nieprzyjemny zapach ciała, często jest oznaką dużej ilości toksyn w organizmie. Zazwyczaj gromadzą się one w jelitach i oprócz brzydkiego zapachu powodują również duże zmęczenie, trudności ze skupieniem oraz problemy żołądkowe.

Może się Pani również sprawdzić pod kątem niedoboru witaminy B12. Jeżeli w badaniach wyjdzie jej niedobór, to może Pani rozpocząć suplementację.

Ostatnim, prawdopodobnym problemem jest schorzenie, które nosi nazwę kandydozy. Jest to choroba grzybicza, objawiająca się namnażaniem na ciele szkodliwych drożdżaków.

Jeżeli nie może sobie Pani poradzić z tym problemem i nie jest pewna stanu swojego zdrowia, to zalecamy kontakt z lekarzem w celu wykonania odpowiednich badań i postawienia trafnej diagnozy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu problemu nieprzyjemnego zapachu ciała:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-ma-swoj-zapach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.