Czy ząb po leczeniu kanałowym jest żywy?

Jak długa jest żywotność zębów po leczeniu kanałowym? Oraz czy po wyleczeniu kanałowo dwóch zębów będzie mi dokuczał przykry zapach z ust czy pozostanie normalny? (mój strach wynika z określenia martwy ząb - brzmi to jakby był w procesie gnilnym, bo jest obumarły)
KOBIETA, 25 LAT 9 miesięcy temu

Leczenie endodontyczne (bo tak brzmi poprawna nazwa leczenia kanałowego) jest postępowaniem w przypadku dostania się bakterii do środka zęba. Jest to kolejny proces mający na celu zachowanie zęba. Jeżeli leczenie endodontyczne jest przeprowadzone pod mikroskopem w osłonie koferdamu i na jednej wizycie to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że taki ząb zostanie na długie lata pod warunkiem prawidłowej odbudowy protetycznej, musi mieć koronę lub nakład protetyczny. Nie pojawi się przykry zapach z ust.