Czy możliwe, że ząb trzeba będzie usuwać?

Dzień dobry, mam 24 lata i mam właśnie wyleczoną kanałowo górną siódemkę. Raczej staram się dbać o zęby, ale przez pandemię nie było mnie u dentysty i dwa żeby były w słabym stanie. Jeden udało się uratować, drugie niestety musiał być leczony kanałowo. Moje pytanie jest takie, czy mam się już z nim żegnać? Zbierać na implant, czy jednak da się żyć z takim zębem jeszcze długie lata?
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Jeżeli ząb jest dobrze leczony endoodntycznie to będzie służył wiele lat. Ważne jest aby wszystko kanały były wypełnione do samego wierzchołka co można sprawdzić na tomografii komputerowej. Jeże.i leczeni było wykonań e na jednej wizycie z koferdamem i pod mikroskopem to jest szansa że wszystko jest ok. Ząb koniecznie musi być odbudowany protetyczne koroną lub nakładem bo inaczej pęknie.