Która opcja leczenia zębów jest lepsza?

Mam dolną szóstkę ze zmianami okołowierzchołkowymi, zakwalifikowana do leczenia kanałowego. Po leczeniu ma nastąpić odbudowa protetyczna, niestety nie wiem jaka dokładnie. Druga opcja to leczenie ortodontyczne (które i tak planuję) i usunięcie szóstki oraz jeśli to możliwe przesunięcie siódemki oraz ósemki (aktualnie z próchnicą, nieleczona bo miała być usuwana). Zakładając, że takie przesunięcie byłoby możliwe co jest bardziej korzystne? Niestety jeśli chce ratować szóstkę musi się to odbyć na dniach, ząb został już przygotowany pod leczenie kanałowe.
KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu

U dorosłej osoby przesunięcie równoległe 7 i 8 najczęściej nie udaje się idealnie. Najczęściej dochodzi do położenia zębów 6 i 7 co niekorzystnie wpływa na zgryz. Trzeba by takie leczenie ortodontyczne zaplanować z przed usunięciem aby aparat mógł działać od razu po usunięciu 8, jest wtedy szansa na dobry efekt leczenia. Ratowanie zęba jeżeli jest taka możliwość jest zawsze lepszym rozwiązaniem. Nowoczesne leczenie kanałowe na jednej wizycie po mikroskopem zapewnia bardzo duże szanse na przetrwanie zęba przez długie lata. Ząb oczywiście musi być odbudowany protetyczne w zależności od wielkość zniszczenia, najczęściej wykonujemy nakłady protetyczne ale czasem trzeba zrobić koronę. Proszę leczyć 6.