Ukruszenie zębów a leczenie

W dolnych zębach szóstkach i siódemkach mam dziury po przygotowaniu do leczenia kanałowego, do którego z różnych przyczyn nie doszło. Niestety w niektórych miejscach boczne ściany zębów mi się ukruszyły. W przyszłości planuję udać się do ortodonty, więc chciałabym wyleczyć zęby. Czy jest możliwość jakoś je naprawić i ile kosztowało by leczenie?

Nie należy zwlekać z leczeniem kanałowym, mimo ,że ząb nie boli może rozijac się przewlekły stan zapalny , mający swoje konsekwencję w zniszczeniu kości w okolicy wierzchołka , potem takie leczenie jest droższe i obarczone większym ryzykiem powikłań , światowe standarty w leczeniu przyjęte także przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne i poparte wieloletnimi udokumentowanymi badaniami , mówią ,że po leczeniu kanałowym ząb należy odbudować protetycznie czyli koroną lub nakładem , jeżeli zniszczenia tkanek twardych zęba nie są duże wystarczy zrobić nakład albo tzw endokoronę , co jest tańsze od korony i bardziej wydajne biomechanicznie