Dlaczego mam biały nalot na języku mając 25 lat?

Co moze powodowac bialy nalot na jezyku myje zeby kilka razy dziennie do tego strasznie zbiera mi sie kamien na zebach. Oprocz tego od 3 lat zgrzytam zebami ze dziewczyna ciagle sie budzi i zamyka mi szczeke jest to denerwujace

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia metabolizmu - w tym na poważniy niedobór minerałów i pierwiastków śladowych. Wskazana jest suplementacja np Fytomineral., a także zmiana diety. Pozdrawiam

Nalot na języku może być objawem wielu nieprawidłowości. Jedną z powszechniejszych jest nieprawidłowa dieta, nadużywanie kawy lub papierosów. Może też sygnalizować, zwłaszcza w połączeniu z brzydkim zapachem z ust, grzybicę jamy ustnej. W celu określenia jego charakteru i wskazania źródła problemu warto udać się do stomatologa. Należy też oczywiście pamiętać, że język również powinien być czyszczony – służą temu specjalnie przystosowane do tego szczoteczki oraz skrobaczki. Z kolei zgrzytanie zębami może być objawem bruksizmu. Wskazana jest wizyta u stomatologa, ponieważ może on ze sobą nieść wiele poważnych dla zdrowia jamy ustnej, i nie tylko jamy ustnej, konsekwencji. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl