Co może oznaczać wynik badania USG w 22t3d ciąży?

Co może oznaczać wynik badania usg w 22t3d ciąży. Prawa tetnica maciczna Pi 0,65, notch (-), lewa tetnica maciczna Pi 1,49, notch (+). Czy z lewa tetnica dzieje się coś złego? Czym może to skutkować i jak zapobiegać ?

Czemu nie zapytała o to lekarza wykonującego USG? Objaw notch w tętnicy macicznej nie świadczy o konkretnej chorobie tego naczynia. Taki objaw częściej spotyka się u osób z predyspozycją w dalszym przebiegu ciąży do preeklampsji. Pozdrawiam./