Wynik badania USG w 33 tygodniu ciąży

Witam, proszę o informację czy taki wynik usg jest prawidłowy dla 33+5 tyg. Niepokoi mnie taka rozbieżność między poszczególnymi parametrami oraz wiekiem ciąży. Czy dziecko rośnie za wolno? BPD 32tyg FL32+3 AC 32+6 HC 33+6 Proszę też o wyjaśnienie skrótów API MCA 1,91 PI UMBA 1,08

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rozbieżności między poszczególnymi parametrami nie są niepokojące. API MCA I PI UMBA są parametrami ocenianymi w badaniu dopplerowskim. PI- indeks pulsacji UMBA- w tętnicy pępowinowej, MCA- w tętnicy środkowej mózgu. Pozdrawiam.