Wynik badania USG płodu w 33. tygodniu ciąży

Witam, W 33,2 tc robiłam USG. Wyszły mi odchylenia kości udowej w stosunku do pozostałych parametrów. BPD 83mm - 33,3hbd AC 299mm - 33,6hbd FL 60mm - 31,2 hbd HC 303mm - 33,5 hbd. Czy takie odchylenia można uznać za prawidłowe czy sugerują wadę u dziecka.

Lek. Tomasz Budlewski

USG jest badaniem, w którym pomiar może się różnić w poszczególnych badaniach, czy ma Pani jakieś dodatkowe informacje/historię medyczną aby móc sugerować jakąkolwiek wadę? Jak pomiar ma się do siatek centylowych, które także powinny znaleźć się w wyniku. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciąże,