Wynik USG ciążowego u 29-latki
Witam podaję wynik badania Usg Ciaży Wg OM 33,3 hbd: pomiary biometryczne płodu BPD-33,3 HBD, HC-32,4 HBD, AC-33,0 HBD, FL-31,4 HBD średnia biometryczna 32,4 hbd, masa płodu 2004g. Lekarz wykonujący USG nie widział nic niepokojącego w wyniku badania, jednak lekarz prowadzący stwierdził, że trzeba dziecko "przytuczyć" przepisał Medargin i Acard. Czy te leki są konieczne? O czym świadczy dosć spora rozbieżność FL od faktycznego tygodnia ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Wynik usg jest prawidlowy. Moze istnieją inne przesłania z powodu ktorych lekarz prowadzący zapisal te leki. Takie niewielkie odchylenie fl jest bez znaczenia.
Pozdrawiam.