Wykryte w komorze lewej widoczne ognisko hiperechogeniczne w USG połówkowym
Wg OM jestem w 21 hbd, po USG połówkowym wykryte zostało w komorze lewej widoczne ognisko hiperechogeiczne, po za tym: BPD - 50,5, HC- 200,6, AC- 178,1 FL- 33,8 no i martwi mnie to FL, czy kość udowa nie jest za mała do reszty, bo każdy parametr wskazuje średnio 22 hbd, a FL zaniżone aż do 20hbd, pomocy :( nerwy sięgają zenitu :(

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Jeśli na poprzednim usg w 11-14 tyg nie wykazano zwiększonego ryzyka zespołu downa ani innych nieprawidłowości nie powinna się Pani martwić. Proszę wziąć pod uwagę ze te pomiary mają jakiś zakres błędy zależą od sprzętu doświadczenia lekarza. Zwłaszcza jeśli to chłopiec to może się zdarzyć ze główka jest większa w porównaniu do reszty.