Co oznacza wynik pomiarów dziecka w 33 tygodniu ciąży?

Witam, jestem bardzo zmartwiona pomiarami mojego syna w 33 tc. Jego waga w ciągu 28 dni wzrosła z 1680g na 3314 g. Badanie wykonywał inny lekarz. Wykluczono u mnie cukrzycę ciążową. Inne pomiary wyglądają następująco: HC- 39mm- 36tc, BPD-91mm- 37tc, AC- 342mm- 38.1 tc, FL-60mm-31.2 tc. Skąd takie duże rozbieżności i taki duży wzrost wagi płodu? Zaznaczę, że na pierwszym USG byłam w 6 tc. gdzie serduszko jeszcze nie biło. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

a dlaczego badanie było wykonywane przez innego lekarza? trzeba pamiętać iż badanie usg i pomiary są orientacyjne. proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.