Co może oznaczać wynik RTG płuc?
Witam. Co oznacza taki wynik RTGpłuc "wzmożony rysunek okolooskrzelowy w dolnym biegunie wnęki prawej. Obwodowe - nadprzeponowe partie płuc rozdęte, zwłaszcza po lewej. Wnęki nieposzerzone; wneka prawa zagęszczona, lewa przeslonieta przez nieposzerzona sylwetkę serca. Poszerzenie ciebia srodpiersia górnego mogące wynikać z sumacji cienia grasicy." Dziecko 3 miesiące, kaszle praktycznie od urodzenia. Około miesiąc temu zakończono antybiotykoterapie w związku z podejrzeniem zapalenia oskrzeli.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna wizyta u pediatry i ocena powyższego wyniki z bezpośrednim badaniem lekarskim