Dzień dobry.



Elektroencefalogram pomocny jest w diagnozowaniu takich chorób czy stanów jak:



guzy mózgu,



stan po wypadku czy innym urazie głowy,



podejrzenie zaburzeń czynności mózgu,



zaburzenia snu,



stan po udarze lub w przypadku jego podejrzenia,



padaczka.



Ciągłe badanie EEG wykonywane jest u osób przebywających w śpiączce w celu determinacji stopnia aktywności mózgowej, w tym również, aby wykryć, czy nie nastąpiła śmierć mózgu.



Najlepszym sposobem diagnostyki obrazowej schorzeń o które Pani się pyta jest rezonans magnetyczny głowy to obecnie najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne badanie, umożliwiające obrazowanie struktur anatomicznych mózgu oraz jego układu nerwowego i naczyniowego. Badanie umożliwia diagnostykę i planowanie leczenia wielu różnych chorób np nowotwory, guzy itd.

Wynik badania jest konsultowany z neurologiem lub neurochirurgiem który są odpowiednimi specjalistami w ocenie struktur związane z centralnym układem nerwowym.



Pozdrawiam



Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nieprawidłowe EEG. Czy są wskazane dalsze badania?

Witam, bylam u mojego lekarza i dowiedziałam się, że mam nie za dobre EEG, ale na razie nie należy nic z tym robic. Czy mogłabym prosić o radę, co w tym EEG jest złego i czy sądzą Państwo, że wskazane są dalsze badania? Mam 26 lat, choruję od kilku lat na Hashimoto, mialam niedobor B12 (dostalam zastrzyki rok temu). Od kilku lat często robi mi się słabo (bez omdleń) i skarżę się na złe samopoczucie. Opis badania EEG maj 2010: Zapis o czynnosci spoczynkowej alfa o czestotl. 10-11 Hz i ampl. do 65 uV, wymieszanej z czynnością beta. Na tym tle rejestrują się rozsiane fale o zaostrzonym rysunku, wyróżniające się amplitudą okresowo z zaznaczoną tendencją do synchronizacji (głównie w okolicach skroniowych). Rz -obecna HV i Fs- nasila zmiany Orzeczenie: zapis ze zmianami rozsianymi niewielkiego stopnia w postaci czynności ostrej i wolnej z zaznaczoną tendencją do synchronizacji.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

W Pani wyniku badania EEG jest nieprawidłowa tendencja do synchronizacji fal ostrych, tzn. tendencja do powstawania czynności napadowej. Jeżeli natomiast powyższemu wynikowi nie towarzyszą odpowiadające zaburzenia w obrazie klinicznym, rzeczywiście nie ma wskazań do dalszego postępowania, należy pozostać pod obserwacją neurologa.

W takim przypadku również ważny jest odpowiedni, higieniczny tryb życia: tzn. należy unikać alkoholu i leków obniżających próg drgawkowy, pracy zmianowej oraz nieprzespanej nocy, a szczególnie łączenia tych czynników.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wskazane badania po dwóch poronieniach

Witam. Mam 23 lata i jestem już po 2 poronieniu 1 7tydz. 2. 12 tydz. Mimo młodego wieku bardzo chciałabym być mamą, w związku z czym bardzo bym chciała kolejny raz starać się o malucha. Jednakże bardzo się boję, że kolejny raz sytuacja skończy się tak samo. Z po zabiegowych zaleceń wiem, że 6 tyg należy odczekać tak też zrobię aczkolwiek, chciałabym się dowiedzieć jakie badania należy zrobić by, choć odrobinę zmniejszyć ryzyko kolejnego poronienia. Proszę o pomoc i poradę.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty