Co może znaczyć uczucie zalegania czegoś w gardle?

Witam, jestem zmęczona uczuciem zalegania czegoś w gardle i przełyku, jedzenie przynosi ulgę, ale chwilę po posiłku pojawia się takie coś jakby część pokarmu przykleiła się do przełyku, była wizyta u gastrologa i laryngologa, badania takie jak gastroskopia, RTG przełyku z kontrastem i tomograf kl.piersiowej i śródpiersia nie nie wykazały, co to jest? Nie mogę normalnie funkcjonować, jakie jeszcze zrobić badania? Proszę o odp. w miarę możliwości szybko. Z góry dziękuję

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Często uczucie zalegania czegoś w gardle przy wykluczeniu somatycznych źródeł problemu, jest objawem nerwicowym. Zaburzenia lękowe można leczyć podczas sesji psychoterapii.

Zachęcam więc do konsultacji z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego