Co na alergię na nikiel?

Czym złagodzić uczulenie na nikiel ? Czy muszę udać się z tym do lekarza, aby zdiagnozowal je oficjalnie za pomocą badań?

Alergia na nikiel jest jedną z najczęstszych. Właściwe postępowanie obejmuje unikanie kontaktu z niklem, przede wszystkim uważać na zegarki, biżuterię, metalowe guziki, monety, konserwy. W leczeniu stosujemy preparaty miejscowe, przepisywane przez lekarza. Dla złagodzenia objawów w domu można zastosować np. Mediderm krem. Na jakiej podstawie została postawiona diagnoza? Jeśli na podstawie obserwacji, to dla potwierdzenia należy wykonać testy płatkowe, oczywiście połączone z konsultacją lekarską.