Co na bóle miesiączkowe i regulację hormonów?

Witam Chciałam zapytać czy bólu miesiączkowego można się zawsze pozbyć w 100 % ? Jeśli tak to jakie są najlepsze sposoby może regulacja hormonów ? Jakie tabletki antykoncepcyjne są najlepsze na bóle ? Brałam Sylive20 pół roku raczej nie pomogły, kuzynka w Anglii bierze Rigevidon i pomogły w 100 % czy są w Polsce ? Czy mi pomogą ? Czy są potrzebne badania krwi, nie miałam takich badań a kuzynka miała.Czy to prawda że witamina B2 likwiduje bóle? Mam 22 lata, proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

To przede wszystkim bardzo indywidualna sprawa. U jednych kobiet bóle są bardzo silne u innych nie ma ich wcale. Antykoncepcja hormonalna często zmniejsza bóle przedmiesiączkowe. Zalecam udać się do ginekologa, który po zebraniu wywiadu, ew. badaniach wykluczy przeciwwskazania do antykoncepcji i zleci odpowiednią. Doraźne można stosować dostępne bez recepty preparaty rozkurczowe i p/bólowe.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę udać się do ginekologa, który dobierze Pani najlepszy preparat.
Pozdrawiam