Co należy robić z rozszarpanym kciukiem?

5sierpnia 22 roku tzn tydzień temu miałem wypadek gdzie rozszarpalo mi okolice kciuka. Było to za granicą. Dostałem kartkę z tamtego szpitala. Za pomocą szwów odbudowano brzuch mięśniowy i nerw. Szwy mam ściągnąć dwa tygodnie po zabiegu a szynę nosić po zdjęciu ich jeszcze miesiąc. Czy mam się zgłosić szybciej do lekarza czy iść wg zaleceń ze szpitala? Nie trzeba opatrunku zmienić np? Dodam że szyna jest na pół ręki i na dłoni jest też trochę gipsu. Rana była głęboka i duża

Uważam, że powinien Pan udać się wcześniej do poradni chirurgicznej i skontrolować gojenie się rany. Zazwyczaj opatrunki należy zmieniać codziennie z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki, w przeciwnym wypadku może dojść do zakażenia.