Co oznacza bezsenność i majaczenie?

Witam partner wyjechał do pracy do Niemiec jest tam 3 dni od wczoraj w nocy nie śpi gada sam do siebie czuje koło siębie mame telefon bez bateri mówi do niego mówi zeczy które nie miały miejsca . wyszedł z pracy zemdlał zabrało go pogotowie powiedzieli że to od spożywania alkochu wypisał się na żądanie i wraca do polski co dalej z tym robić gdzie się udać jak to leczyć ? I czy zagraża to jego życiu

Witam!
Mieli rację delirium tremens. U nas zazwyczaj leczymy to w szpitalu. Ewidentnie po alkoholizowaniu się. Po ustąpieniu majaczenia wskazane leczenie odwykowe!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.