Co oznacza biała, ropna krosta na podniebieniu?

Wczoraj wyskoczyła mi na podniebieniu twardym po prawej stronie biała ropna krosta, dookoła zaczerwieniona, bolesna. Znajduje się na wysokości zębów ósmych. Mam wrażenie, ze symetrycznie po drugiej stronie robi sie to samo. Na migdałach biały nalot. To nie afta. W lewym uchu ból, błona lekko matowa. W uchu także bolesna krosta. Bol w uchu zaczął się kolka dni temu. Potem dołączyła reszta objawów wyżej opisana. 3 dni temu miałam usunięta chirurgicznie dolna lewa zatrzymana ósemkę. Co mogą oznaczać te objaw? Kobieta, 33 lata

krosty w gardle nie występują. Zatem ten wykwit trzeba określić i dopasować rozpoznanie ale nie z takiego opisu tylko chociaż zdjęcia. Skoro w uchu i gardle coś jest to może być to nawet półpasiec ale to tylko drobna sugestia bo bez osobistego badania nie ma rozpoznania!!!
Pomocne może być zdjęcie gdyby Pani miałą ochotę zrobić...?!