Co oznacza ból brzucha w 27-tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 26/27 tc. Od tygodnia boli mnie brzuch dosyć mocno, szczególnie wieczorem, szczególnie jak chodzę w dzień. Brzuch jest taki jak ten miesiączkowy. Nie towarzyszy temu gorączka ani plamienie, dodatkowo kłuje mnie w szyjce macicy jakby kul szpilka. Byłam dwa razy u lekarza i raz na izbie przyjęć i kazano i leżeć oraz zażywać luteinę dopochwowo, natomiast bole i twardniejacy brzuch dalej są. Czy ja mogę urodzić w najbliższych dniach ? Wspomnę jeszcze, ze szyjka trochę sie skróciła. Chciałabym wytrwać do 37 tygodnia

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego sadze ze jeśli lekarz badający widziałby takie ryzyko to zalecony hospitalizacje