Stosowanie leku luteiny w 30. tygodniu ciąży

Witam,mam pytanie. Jestem w 30 tc i lekarz przepisał mi luteine dopochwowo 1x1 dziennie ze względu na skróconą szyjke. W związku z tym mam pytanie czy luteina przenika do dziecka przez pecherz plodowy czy pomaga tylko aby szyjka się nie skracala? Chciałam jeszcze zapytać czy to prawda ze luteina w 2i 3 trymescie powoduje feminizacji narządów u dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę