Czy można luteinę dopochwową przyjmować pod język?

Jestem w 31 tc. Na ostatniej wizycie u swojego ginekologa otrzymałam Luteine dopochwowa 50mg (ze względu na skracajaca sie szyjke macicy) mam ja przyjmować 3x1, lek zazywam od 05.09. dwa dni temu dostałam uczulenia na wzgorku lonowym. Towarzysz mu pieczenie i swędzenie oraz czerwone krostki. Obecnie lekarz prowadzący przebywa na urlopie. Nie mam możliwości skontaktowania sie z nim bezposrednio. Słyszałam, iż istnieje Luteina pod język, ale nie mam możliwości otrzymania w tej chwili recepty. Czy istnieje możliwość, abym tą Luteina dopochwowa zazyla pod język? Czy te leki różnią się w jakimś stopniu składem?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie można stosować tabletek dopochwowych pod język. Może Pani udać się do innego lekarza, aby zmienić leczenie.