Co oznacza ból brzucha w ciąży u 27-latki?

Dzień dobry, mam 27 lat i niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży (5tyd3dz). W nocy obudziłam się, ponieważ wzywała mnie potrzeba skorzystania z ubikacji, gdy wracałam do łóżka poczułam dziwny ból, jakby w sferze mięśni na brzuchu pod pępkiem, przy dotyku ból się nasilał, nie miałam za bardzo pomysłu skąd ten ból mógł się wziąć, jednak pomyślałam, że skoro jest tak powierzchowny to nie zagraża ciąży, jednak rano obudziłam się a ból nadal występuje jest odczuwalny przy chodzeniu, schylaniu się, gdy dotknę czegoś niechcący brzuchem,a do tego czasem dołączyły kłucia w jajnikach (być może są one z tym bólem nie związane), dodam, że mam obwisły brzuszek (miałam dużą nadwagę i jest to efekt po odchudzaniu). Jest to moja pierwsza ciąża, na dodatek dwukosmówkowa, bardzo się denerwuję, że ten niepozorny ból może zwiastować coś złego. Co to może być? Czy powinnam się zgłosić do lekarza przed wyznaczonym przez niego terminem (za 2,5 tygodnia)??? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli ból będzie się utrzymywał przez następne dni, wskazana kontrola u ginekologa wcześniej.