Co oznacza ból nerki po zdjęciu cewnika?

Witam. Moja mama miała 14.06.2018 zabieg metodą RIRS rozkruszenia kamienia nerkowego. Po powrocie do domu czuła się dobrze, ale po zdjęciu cewnika boli ją ta nerka. Rano oddaje mocz z krwią, ale później już normalny. Czy wiedzą Państwo jak jej pomóc ?

Lek. Michał Lenard

Może być to normalny objaw po zabiegu. Sugeruję poinformować o tym swojego lekarza podczas wizyty kontrolnej. Pozdrawiam!