Co oznacza ból po łopatką u osoby dźwigającej ciężary w pracy?

Mam 28 lat. Przez rok pracowalem przy dzwiganiu. Alkohol pije ale to przy weekendzie. Od jakiegoś czasu czuje taki delikatny dyskomfort pod prawym żebrem, oraz momentami lekki ból pod prawa łopatka. Jak stoję to tego nie czuje tylko jak sie zegne. Żadnych innych objawów. Dodam ze od dziecka mam lekka skolioze . podczas badania palcami nic nie czuje pod żebrami, jak uciskam to nic nie boli. Co To może być ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele Wskazna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć