Ból kręgosłupa po poślizgnięciu na schodach

3 dni temu idąc po schodach poślizgłem się i zbyt mocno odchyliłem do tyłu.Poczułem lekkie chrupnięcie.Od tego czasu gdy idę lub stoję jestem lekko pochylony.Gdy siedzę lub leżę nie czuje żadnych dolegliwości.Mogę zrobić skłon i dotknąć palcami podłogi.Gdy uciskam palcami okolice ostatniego kręgu czuje lekkie ciepło.Jest mała poprawa ( mogę się całkiem wyprostować gdy mam ręce skrzyżowane na dole pleców).Czy mam odpoczywać i nie nadwyrężać pleców czy może robić jakieś ćwiczenia rozruszające ?

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej doszło do naciągnięcia więzadeł. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego aby wykonać zdjęcie RTG. Powinien Pan delikatnie się ruszać ale w taki sposób aby nie wywoływać bólu.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza, niezbędne badanie pacjenta być może wymaga Pan dodatkowych badań.