Czy częsty ból pleców jest spowodowany nerkami?

Witam,   Od dłuższego czasu, trudno mi określić jak długo, ale od jakichś paru miesięcy bolą mnie plecy. Wydaje mi się, że są to nerki. Jest to ból pleców raczej na dole, nad kością ogonową, obok kręgosłupa, po obydwu stronach. Ból jest dość uciążliwy, pojawia się dosyć często, ale nie jest bardzo silny, trochę promieniuje, ale tylko na plecy i delikatnie. Dodam, że często oddaję mocz, ale nie wydaje mi się, żebym miała przeziębiony pęcherz, nie boli mnie przy oddawaniu moczu i całkiem niedawno robiłam badanie moczu - nie wyszło mi nic złego. Co to może być? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Lokalizacja bólu nie do końca odpowiada położeniu nerek. Nerki leżą na wysokości kręgów Th12-L3, tj tuż pod żebrami. Dodatkowo, jeżeli wyniki badania ogólnego moczu nie odbiegają od normy, to przyczyny należy raczej upatrywać gdzieś indziej.
Jeżeli prowadzi Pani siedzący tryb życia, możliwe, że dolegliwości bólowe związane są z napięciem mięśni, lub skrzywieniem kręgosłupa.
Dla rozpoznania rzeczywistej przyczyny bólu radziłabym udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią i zleci ewentualne badania.

Pozdrawiam