Co oznacza ból ucha u ciężarnej?

Witam. Od wczoraj pojawił mi się ból "wewnątrz prawego ucha" tak trochę ponad nim.Ból jest straszny.Jakby porażenie prądem. Pojawia się i znika. Kiedyś miałam już podobne bóle. Przyjęłam wtedy 4 op ibuprofenu.Trochę łagodziło ból na chwilę. Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży i jestem załamana bo nie wiem czy w ogóle są jakieś bezpieczne leki dla dziecka które jest we mnie,które mogłyby wyleczyć to co się ze mną teraz dzieje?Tamte bóle trwały ok 3 tyg.Czy są jakieś domowe sposoby na złagodzenie?

można zastosować pewne leki ale po badaniu laryngologicznym. pilnie proszę się zgłosić, ibuprom w ciąży jest niebezpieczny szczególnie w tym tygodniu ciąży