Co oznacza ból w miejscu operacji zatoki?

Jestem 6 lat po operacji zatoki , którą miałam robioną przez dziąsło. Dziś zaczęłam odczuwać ból w miejscu operacji ,przechodzący aż do czoła . Boje się ,że może zostały tam jakieś bakterie i choroba wraca ! Czy to jest możliwe ? Przed operacją miałam straszne bóle ,nie chce tego znów przeżyć ! Może jest inne wytłumaczenie ? Proszę o odpowiedź .

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego jaki rodzaj zabiegu w zatoce był wykonywany. Czy to był zabieg wyłuszczenia torbieli śluzowej, czy podniesienie zatoki szczękowej czy jeszcze inny.
Jeśli zabieg w zatoce był wykonywany przez stomatologa, to należy się do niego udać w celu zdiagnozowania problemu, wskazane jest wykonanie zdjęcia RTG aby poszerzyć diagnostykę.
Jeśli zabieg wykonywał laryngolog, to do niego należy się udać na kontrolę.

Na pewno nie można tego bagatelizować!