Co oznacza brak porannej erekcji?

Czy w moim przypadku brak porannego wzwodu do powód do zmartwień? Witam, mam 18 lat, od wielu lat nie występuje u mnie poranny wzwód. Ogólnie nie mam problemów z erekcją, podczas zbliżeń z dziewczyną jestem bardzo podniecony, penis jest sztywny i bezproblemowo można odbyć stosunek, ale boję się, że brak porannego wzwodu teraz może zwiastować impotencję na starość. Od pewnego czasu nie masturbuję się w ogóle, oglądając filmy pornograficzne, ponieważ liczę na to, że to może naprawić mój problem - swego czasu oglądałem ich bardzo dużo. Swego czasu cierpiałem również na nadciśnienie i nie brałem udziału w lekcjach wf-u (byłem z nich zwolniony przez praktycznie cały okres edukacji) z tego powodu. Jakiś czas temu (lekko ponad tydzień) byłem u kardiologa i stwierdził, że problem z nadciśnieniem już nie występuje i polecił odstawienie leków obniżających ciśnienie. Zastanawiam się, co może być przyczyną tego problemu u mnie? Jakie badania powinienem wykonać i co z tym dokładnie zrobić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Leki przeciwnadciśnieniowe mogą powodować problemy ze wzwodem. Być może po odstawieniu leków problemy miną.