Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z niepełną erekcją

Witam, mam 35 lat i moje pierwsze problemy z erekcją (wystąpiła tylko tzw. miękka erekcja) zaczęły się przy nowej partnerce, 4 miesiące temu. Masturbuję się od 20 lat, przy czym towarzyszyły temu treści pornograficzne. Pierwsze problemy z erekcją były podejmowane po alkoholu (ok. 3 piw) bądź po zakrapianej imprezie - następnego dnia, 2 razy nad ranem po dobrym wypoczynku bez zażywania alkoholu poprzedniego dnia. Wszystkie skończyły się fiaskiem, chodź raz udało się, ale po zmianie pozycji erekcja ustała. Stopniowo ograniczałem masturbację, aż do całkowitego zaprzestania 10 tyg. temu. Niestety z nową partnerką już nie jestem. Po odstawieniu masturbacji nastąpił jednak totalny spadek libido. Z trudem osiągam erekcję stymulując ręką, łatwiej zrobić to nad ranem. Wizyta u urologa i internisty nic nie wykazała, badania w normie jak u 20 latka (tylko ciśnienie podwyższone 140/100. Erekcje nocne występują, są dosyć długie, a po odstawieniu masturbacji jeszcze się wydłużyły. Martwi mnie spadek libido w ostatnich tygodniach, nic mnie prawie nie podnieca, nawet wcześniejsze treści pornograficzne. Jak się łatwo domyślić, zaczął występować strach przed kolejnymi zbliżeniami. Nigdy nie miałem problemów z kobietami, z ostatnią partnerką 2 lata temu nie miałem większych problemów z seksem (oczywiście wszystkie udane stosunki odbywały się bez udziału alkoholu).

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Witam serdecznie! Na podstawie Pana opisu najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości są zaburzenia na tle psychogennym. Potwierdza to brak odchyleń w badaniu internistycznym, jak i urologicznym. Oczywiście, w tym miejscu należy wspomnieć o udokumentowanym negatywnym wpływie podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego na libido, ale Pana wartości, w zestawieniu z pozostałymi informacjami, nie wydają się być istotnie klinicznie. Podejmowane zbliżeń po alkoholu, zapewne po całym tygodniu pracy, być może po stosowaniu innych używek nierzadko kończy się niepełnym wzwodem. Jeżeli problem pojawia się przy nowej partnerce, którą wyjątkowo chcemy zadowolić, może dochodzić do psychicznej blokady. Brak odpowiednio silnego pobudzenia przy oglądaniu filmów pornograficznych również może być spowodowany Pana lękiem przed utrwaleniem problemów ze wzwodem. Dla Pana najistotniejszy powinien być fakt, iż pojawiają erekcje poranne. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z psychologiem lub jeśli to możliwe seksuologiem. Specjalista określi, czy wystarczająca będzie krótka psychoterapia, czy niezbędna będzie farmakoterapia. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy