Niepełny wzwód lub brak wzwodu u 22-latka

Witam. Mam 22 lata i problem z moim członkiem. Dokładnie z niepełnym zwodem lub brakiem wzwodu. Jestem prawdopodobnie jestem uzależniony od masturbacji. Robię to codziennie nawet kilka razy. Często już mi to nie sprawia przyjemności. I moje pytanie brzmi czy może mieć to wpływa na brak erekcji lub słabą erekcję? Dodam, że również nie mam porannych wzwodów lub słabe. Nie miałem również jeszcze partnerki i nie chce jest w przyszłości zawieść.

Dzień dobry!

Tak, zaburzenia erekcji mogą mieć związek z nadmierną, kompulsywną masturbacją. Proszę zgłosić się do seksuologa w swoim mieście.

Pozdrawiam!

Jak rozpoznać uzależnienie od masturbacji? Osoba uzależniona będzie wolała zaspokoić się sama, bo normalny stosunek seksualny za dużo od niej wymaga np. gry wstępnej czy zadowolenia partnera. Dlatego woli szybszą i sprawdzoną metodę, dzięki której w ciągu kilku minut jest już po sprawie. Masturbacja sama w sobie nie jest niczym szkodliwym, ale... Jak rozpoznać czy osoba nam bliska lub my sami jesteśmy uzależnieni?Lekarze zwracają uwagę na kilka takich punktów decydujących np. nawyki masturbacji w codziennym życiu między dotychczasowymi obowiązkami;- zbyt częsta potrzeba masturbacji, nawet do kilkunastu razy w ciągu doby;- masturbacja zabiera nam zbyt dużo czasu;- trudno nam zrezygnować z onanizowania się i jest ono coraz bardziej intensywne, mocniejsze.Dodatkowo wstrzymanie się przez osobę uzależnioną od masturbacji ma wpływ nie tylko na jej zdrowie psychiczne i związany z tym komfort, ale również fizycznie pragnie tego zaspokojenia.
Jeżeli w/w opis w dużej mierze dotyczy Pana - to proponuję terapię z psychoterapeutą - seksuologiem.