Uzależnienie od masturbacji i pornografii oraz zaburzenia wzwodu

Witam. Mam 20 lat i nie jestem w związku. Jestem uzależniony od masturbacji i pornografii. Onanizuje się 2 lata. Robię to codziennie, czasem nawet kilka razy. Od około 8-6 miesięcy mam problem ze wzwodem. Widząc nagą kobietę nie mam wzwodu muszę jeszcze po dotykać członka by osiągnąć erekcje. Czasem to nie pomaga. Czy jestem impotentem? Czy da się to jakoś leczyć?

Dzień dobry!

Trudno odpowiedzieć na te pytania, jeśli w ostatnich latach nie był Pan w związku ani aktywny seksualnie, nie miał regularnych kontaktów z kobietami. Uzależnienie od masturbacji/ pornografii często prowadzi do zaburzeń erekcji i trudności w życiu seksualnym. Mogą być one jednak całkowicie odwracalne. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty seksuologa lub terapeuty uzależnień.

Pozdrawiam!