Co oznacza chłoniak rozlany z dużych komórek B?

chłoniak rozlany z dużych komórek B (ang. diffuse large B-cell lymphoma). W badaniu ihc: LCA (+); CD20 (+); CD3 (-); CD30 (-); ki 67 na +++ (>80% kk).
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Chłoniak rozlany z dużych komórek B jest jednym z najczęstszych podtypów chłoniaków, czyli nowotworów układu chłonnego. Tajemnicze skróty opisane w badaniu immunohistochemicznym (ihc) służą do identyfikacji typu chłoniaka. Ten podtyp chłoniaka charakteryzuje się agresywnym przebiegiem, dlatego też w jego leczeniu stosuje się chemioterapię. Rodzaj leczenia oraz szanse na wyleczenie zależą od stopnia zaawansowania nowotworu. Niestety, nie znam więcej szczegółów oprócz rozpoznania, więc trudno mi coś więcej napisać.

Pozdrawiam serdecznie