Co oznacza dodatni wynik badań w kierunku WZW B?

Dzień dobry, Dwa lata temu będąc w ciąży wyszedł mi HBSAg dodatni. Niestety żaden lekarz nie poinformował mnie co w takiej sytuacji powinnam zrobić. Pochłonięta macierzyństwem zapomniałam o sprawie... Przeprowadziłam się do innej miejscowości, zmieniłam lekarza rodzinnego, który zlecił mi ponownie badanie HbsAg, niestety wyszło dodatnie. Dostałam skierowanie do paradni chorób zakaźnych oraz hepatologicznej. Prywatnie zrobiłam badania Anty-Hbe, Anty- Hbc Igm oraz Anty-Hbc. Na dwa pierwsze badania muszę czekać 4 tyg. Anty-Hbc odebrałam wczoraj. Wynik : 0.1200 COI (wynik pozytywny 0-1, wynik graniczny 0.91-0999, wynik negatywny >1). Co on oznacza? Wizyta w poradni dopiero za rok... Czy powinnam udać się szybciej na wizytę prywatną, czy mogę czekać? Mam pytanie również odnośnie badań oraz szczepień dla rodziny, Kto ma obowiązek zlecic takie badanie, lekarz rodzinny czy sanepid? Z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam

Nikt nie ma obowiązku wydania skierowania na badania i szczepienia członków pani rodziny w kier. WZW B. Lekarz chorób zakaźnych wyda Pani wszystkie zalecenia na wizycie, nie widząc pacjenta i jego dokumentacji ja tego zrobić nie mogę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.