Co oznacza i jak leczyć zwyrodnienie krążka międzykręgowego?

Kobieta 37 lat Zmiany zwyrodnieniowe krazka mk L5/S1 z obnizeniem jego sygnału i wysokości. Na poziomie L4/L5 uwypuklenie krazka mk. Na poziomie L5/S1 stan po zabiegu operacyjnym po stronie lewej,niewielkie zmiany bliznowate. Centralno-lewoboczne uwypuklenie krazka mk. Zmiany zwyrodnieniowe/obrzek blaszek granicznych. Stozek rdzenia o prawidłowym sygnale. Bardzo proszę o interpretację.

Dzień dobry,

Leczenie taki problemow należy rozpocząć od znalezienia dobrego specjalisty. Następnie ważna jest szczegółowa diagnostyka, mająca na celu znalezienie przyczyny problemow z kręgosłupem. Mogą to być problemy wisceralne, niewłaściwa dieta, stres, przebyte urazy...
Zalecam udać się do dobrego Fizjoterapeuty lub Osteopaty. Taki specjalista będzie miał dużo czasu na przeprowadzenie wywiadu oraz wykonanie odpowiednich testów.

Pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat