Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co świadczy mój opis rezonansu kręgosłupa?

Witam. Choruje na dyskopatie i rwe kluszowa od 10 lat od roku bole sie zwiekszyly i jestem na leczeniu zachowawczym ktore juz nie pomaga. Odebralam wyniki rezonansu: lordoza ledzwiowa zachowana. Niewielka skolioza lewoboczna. Zmiany zwyrodnieniowe krazka m-k L3/L4 i L5/S1 z obnizeniem ich sygnalu,zmizny zwyrodnieniowe krazka m-k L4/L5 z obnizeniem jego sygnalu i wysokosci. Pozostale krazki o zachowanej wysokosci i sygnale. Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe pod postacia niewielkiej osteofitozy krawedziowej. Nieco nierowny zarys blaszek granicznych oraz zmiany zwyrodnieniowe typu Modic ll w otoczeniu na poziomach L3-S1. Trzony o zachowanej wysokosci,ustawione w osi. Na poziomie L3 /L4 szerokopostawna wypuklina krazka m-k z widocznym peknieciem pierscienia wloknistego,z modelowaniem worka oponowego. Wymiar strzalkowy kanalu kregowego na tym poziomie 10mm. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna wypuklina krazka m-k z prawostranna lateralizacja,z modelowaniem worka oponowego oraz z obustronnym zwezeniem zachylkow bocznych i wypuklaniem sie w kierunku prawego otworu m-k z modelowaniem korzenia n L4. Wymiar strzalkowy kanalu kregowego na tym poziomie 10mm. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna wypuklina krazka m-k z prawostronna lateralizacja, z modelowaniem worka oponowego oraz z obustronnym zwezenie zachylkow bocznych i wypuklaniem sie w kierunku prawego otworu m-k z przyleganiem do korzenia n L5. Wymiar strzalkowy kanalu kregowego na tym poziomie 9.5mm. Na pozostalych poziomach cech stenozy kanalu kregowego i otworow m-k nie uwidoczniono. Stozek rdzenia o prawidlowym sygnale. Mam 39 lat. Prosze o inpretacje wyniku.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczna wizyta u neurochirurga po bezpośrednim badaniu i łącznej analizie powyższego badanie będzie można zalecić dalsze postępowanie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy