O czym świadczy dehydratacja różnego stopnia wszystkich krążków międzykręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa?

Proszę o interpretacje wyniku kręgosłupa lędżwiowego Badanie MR odcinka ledzwiowego kregosłupa wykonano w sekwencjach SE, FRFSE, STIR w obrazach T1 i T2-zaleznych, w dwóch płaszczyznach. Lordoza ledzwiowa zniesiona w pozycji badania, lewostronne skrzywienie kregosłupa. Dehydratacja róznego stopnia wszystkich krazków miedzykregowych w odcinku ledzwiowym kregosłupa, dodatkowo krazek miedzykregowy L5/S1 ma obnizona wysokosc. Wysokosc trzonów kregów jest zachowana; przebudowa zwyrodnieniowa trzonów kregowych L2- L5 z zaostrzeniami krawedziowymi, na poz. L5/S1 drobne nierównosci zarysów sasiadujacych blaszek granicznych i niewielkie podchrzestne zmiany typu Modic 1/2. Zmiany przerostowe w stawach miedzykregowych spłycaja grzbietowo otwory m/k L3/4 i L4/5. Na poziomie L1/2 tylna, bardziej prawostronna, wypuklina krazka m-k uciska worek opony twardej modelujac przebieg korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych kanału kregowego. Na poziomie L2/3 tylna wypuklina krazka m-k uciska worek opony twardej i przebieg korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych kanału kregowego. Na poziomie L3/4 szerokopodstawna, tylno-obuboczna wypuklina krazka miedzykregowego (ok. 4mm w wym. AP) uciska worek opony twardej dochodzac do korzeni nerwowych w zachyłkach bocznych kanału kregowego, spłyca dolne czesci otworów m/kregowych bez cech ucisku na korzenie nerwowe w otworach. Na poziomie L4/5 szerokopodstawna, z przewaga lewobocznej dootworowej, wypuklina krazka miedzykregowego modeluje worek opony twardej i nieco lewy korzen L5 oraz spłyca lewy otwór m/ kregowy w czesci dolnej. Na poziomie L5/S1 tylna centralna przepuklina krazka miedzykregowego (ok. 4mm w wym. AP) łacznie z progami kostnymi modeluje worek oponowy i przebieg korzeni S1. Stozek rdzenia prawidłowy. Jestem mężczyzną w wieku 48 lat

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował wielopoziomową chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.