Co oznacza kłucie w gardle i chrypka?

Dzień dobry. Od jakiś 2 lat mam problemy z bólem gardła i języka. Są częste i utrzymują się około tygodnia. Ból obejmuje tylną część języka, oraz często któryś z jego boków. Mówienie, jedzenie i przełykanie śliny sprawia wtedy spory dyskomfort. Do tego ponad 4 miesiące temu miałem operację pod narkozą i mam po niej dodatkowo częste lekkie chrypki, oraz uczucie kłucia po którym muszę albo kaszlnąć kilkukrotnie albo się czegoś napić. Czy powinienem się z tym zgłosić do laryngologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

To przewlekłe dolegliwości i jeszcze ta narkoza. Nie wiem czy byłeś intubowany i jak długo. Nie wiem jaka to była operacja i z jakiego powodu a to wszystko jest niezmiernie ważne dla postawienia trafnej diagnozy i wytyczenia prawidłowej terapii. Muszę Cie sam zbadać i długo porozmawiać. Przy okazji zwiedzania Polski przyjedź do mnie na badanie.