Co oznacza krwawienie z dróg rodnych u 62-latki?

Witam. Moja Babcia w wieku 62 lat zaczęła krwawić z dróg rodnych. Po zgłoszeniu się do ginekologa i zrobieniu USG wyszły wyniki endometrium grubość 11,1mm. W lewym przydatku zmiana cystyczna hypoechogenna o średnicy 35mm. Macica wymiar a-p 27mm jednorodna. Boli ją ównież podbrzusze. Dostała skierowanie na łyżeczkowanie oraz badanie histopatologiczne. Najprawdopodobniej również ma Hashimoto oraz problemy z tarczycą. Proszę o informację czy takie wyniki muszą wskazywać tylko raka?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku pierwszą rzeczą jaką muszą zrobić lekarze, to właśnie wykluczenie choroby nowotworowej. W tym celu Pani Babcia została skierowana na łyżeczkowanie jamy macicy. Dopiero po wyniku badania histopatlogicznego będzie wiadomo, co było przyczyną krwawienia.