Co oznacza morfologia krwi z cholesterolem?

Dzien Dobry. Mam 32 lata,ostatnio zrobilem sobie morfologie krwii z cholesterolem,martwią mnie troche zawyżone wyniki. Z morfologii: Monocyty 10,8% przy normie 2.00-10. RBC krwinki czerwone 5,7 przy normie 4.5-5.5.Dodam ze reszta wynikow krwi wraz z hemoglobiną jest w normie. Cholesterol calkowity 261 Trójglicerydy 96 HDL 64 LDL 178 Czy jest powod do niepokoju?.Dodam ze w przeddzien wyników zle spałem oraz jestem palaczem papierosów.Prosze o porade

Generalnie nie ma powodu do niepokoju. Nic z tytułu podwyższonego LDL cholesterolu panu nie grozi. Odchylenia od normy w badaniu morfologii nie mają żadnego znaczenia. Niestety palenie papierosów, plus podwyższony LDL cholesterol może w przyszłości doprowadzić do zawału serca i do zgonu. Radziłbym rzucić palenie i zastosować dietę niskocholesterolową. Polecam przeczytać:http://chorobawiencowa.mp.pl/zapobieganie/62068,co-to-jest-cholesterol