Co oznacza nazwa nodular hyperplasia?

Witam, u mojej mamy onkolog po wyniku biopsji tarczycy stwierdził, że to nowotwór III stopnia pęcherzykowy, nie wie tylko czy złośliwy czy nie i jak go operować. Twierdzi, że w Polsce istnieje tylko jeden lekarz, który na podst. dodatkowej biopsji jest w stanie stwierdzić czy rak jest złośliwy czy nie. Czy mama powinna poddać się dodatk.biopsji?Co oznacza nazwa nodular hyperplasia?

witam, to przerost guzkowy. grupa 3 nie pozwala włąśnie zróżnicować zmiany pod kątem jej ew.złośliwości, (ale jest w niej ryzyko złośliwości)- zaleca sie kontrolną biopsję po 3mieś, ale ja w niektóych przypadkach zalecam jednak wycięcie- np.duża zmiana, szybko rosnąca, "nieładna" w opisie usg.. jeśli mama jest w dobrej formie, to może warto jednak pomyśleć wogóle o wycięciu zmiany/płata?wtedy całość idzie do dokładnego badania. pozdr